Скарифікація, вертикуляція та аерація газону.

Скарифікація газону

Скарифікація (вичісування) - цю операцію проводять щовесни та осінь з метою видалення відмерлих залишків рослин, зменшення товщини повсті та механічного видалення моху. Інструментами служать віялові граблі, механічні, електричні та бензинові скарифікатори, робочим механізмом яких є пружини. Дана операція обов'язкова для всіх видів газонів і дозволяє видаляти потенційні джерела захворювань (відмерлі частини рослин, зайва повсть), різне сміття, що злежалося (залишки листя, гілочки), мох. Додатково, при роботі пружин відбувається неглибоке (до 2 см) подряпування ґрунту, що полегшує доступ води, поживних речовин та повітря до коріння.

У нашому магазині є багатий вибір аераторів від найкращих виробників

BOSH, STIGA, HECHT, AL-KO

Вертикуляція газону


 

Вертикуляція (прорізування) газону проводиться з рівномірною вертикальною підрізкою та видаленням ущільненої повсті з газону, а також нарізанням борозен у ґрунті на глибину приблизно 3-5 см. Проводиться з метою забезпечення нормального повітряно-водного режиму, поліпшення обміну речовин та розростання кореневої частини.

Вертикуляцію починають проводити лише тоді, коли газон має вік не менше 2-х років. Інструментами для цієї операції служать: граблі-вертикуттори, механічні, електричні і бензинові вертикуттори.
Приблизно через місяць після правильно проведеної вертикуляції газон стає густішим і щільнішим.
Цей захід догляду за газоном призначає і проводить фахівець, оскільки неправильно проведена вертикуляція спочатку може істотно послабити газон.
Заборонено проводити вертикуляцію газону при:
⁃ високому травостої;
⁃ слабко сформованій кореневій системі;
⁃ при температурі навколишнього середовища вище +25° та менше +5°;
⁃ наявності захворювань на газоні;
⁃ після обробки гербіцидами вибіркової дії.

Аерація газону

У процесі експлуатації газону відбувається поступове ущільнення ґрунту, зі швидкістю прямо пропорційної інтенсивності експлуатації, що вкрай негативно впливає на надходження кисню, води, поживних речовин до коріння. Додатково, при цьому відбувається утворення та накопичення двоокису вуглецю, яке погіршує та уповільнює ріст, сприяє розвитку захворювань трав'яного покриву, випаданню деяких видів та сортів газонних трав. Зовні-газон втрачає свій декоративний вигляд, з'являються лисини, сухостій, газон погано переносить перезимівлю-вимерзає коренева система, випріває наземна частина. Правильно проведена аерація знижує ущільненість ґрунту, покращує доступ кисню, води та необхідних речовин до коріння.

Термін проведення аерації
Аерацію рекомендується проводити навесні - з квітня по травень і восени-з вересня до жовтня. Однак на газонах з високим інтенсивним навантаженням цей захід проводиться частіше після відповідного обстеження стану газону і кореневої системи.
На частоту аерації впливає і види трав, що використовуються в газоні. Аерацію проводять у фазі інтенсивного зростання газону.
Аерацію можна проводити різними інструментами: аераційні сандалії із шипами на підошві, звичайні садові вила, порожнисті трубчасті вила-аератор, ковзанки з шипами. На газоні великої площі проводити аерацію доцільно за допомогою аератора з бензиновим двигуном. Садова техніка, що продається під назвою аератор- є насправді скарифікаторами та/або верткуттерами і має трохи інше призначення.
Ручні аератори мають бензиновий двигун і зазвичай оснащені трубчастими ножами, що дають можливість проводити аерацію з виїмкою стовпчиків ущільненого грунту і дернини, не ущільнюючи грунт. Така операція має назву холлоу коринг (hollow coring). Після виїмки на газоні залишаються порожнини на глибину 5-10 см, які бажано заповнити крупнозернистим піском, для покращення дренажної здатності ґрунту. Додатковим позитивним ефектом при цій операції є зменшення товщини шару повсті та зменшення його щільності.

Як проводиться аерація?
  На час проведення заходів обираються не спекотні дні. За день, до проведення аерації, проводиться покіс та інтенсивний полив. Газон оглядається на відсутність захворювань, щоб не поширити захворювання з невеликої ділянки на всю площу. При необхідності проводять лікувально-профілактичну обробку газону.

Аерацію виконують з невеликим нахлестом, приблизно 3-5 см. У випадках сильно ущільненого газону, може знадобитися повторна процедура, з напрямом руху під кутом 90' до попереднього.
Після аерації газон залишають для підсушування. Потім, при необхідності, його прокочують катком для вирівнювання, проводять підсів, піску або мульчування, внесення добрив.
Правильний догляд та аерація зокрема, знизять ймовірність захворювань, випадання окремих видів трав травосуміші, появи бур'янів, залисин, погіршення зовнішнього вигляду газону.