Як і який обігрівач вибрати на зиму 2022 року?
Нинішній опалювальний сезон обіцяє бути найважчим за усі роки. Як прем'єр-міністр України Денис Шмігаль: "Потрібно готуватися до найскладнішого в історії України опалювального сезону, який очікує нас цієї зими".
У наших квартирах буде набагато холодніше, ніж зазвичай. Тому має сенс уже зараз готуватися до зими, оскільки і ціни і попит на обігрівачі зростають одночасно, особливо з огляду на залежність цін від курсу валют.
То як же вибрати економічний, безпечний та ефективний обігрівач за доступною ціною?
Розглянемо кілька загальних правил вибору обігрівачів.
По-перше, потрібно визначитися з потужністю обігрівача.
Вона залежить від площі приміщення (передбачаємо стандартні розміри висоти кімнат), розташування квартири в будинку, наявності та якості опалення.
Зазвичай комфортною температурою у квартирі вважається 21оС. Для вибору потужності можна використовувати просте правило. Для обігріву площі 10 м², потрібен 1 кіловат (кВт) потужності. Для більшої площі велика потужність. Для 20м2 - 2 кВт або 2 обігрівачі по 1 кВт і т.д.
Але, крім площі, потрібно враховувати й інші фактори, які також впливають на визначення необхідної потужності обігрівача. По-перше, це наявність або відсутність опалення в квартирі.
Якщо ви хочете придбати обігрівач як додаткове джерело тепла, коли батареї в квартирі є, але гріють недостатньо, тоді це правило залишається чинним. Але, якщо у квартирі реально холодно чи навіть немає опалення, тоді потужність доведеться значно збільшувати.
Окрім наявності опалення, на вибір впливає і розташування квартири в будинку.
Якщо квартира досить ізольована, тобто. має пластикові вікна, можливо зовнішню теплоізоляцію, знаходиться не на крайніх поверхах будинку, не кутова, з усіх боків має сусідів і опалення в будинку є, але працює недостатньо, тоді ви можете заощадити до 30% електроенергії, тому що обігрівач буде менше працювати з- за менші втрати тепла.
Але, якщо квартира знаходиться на крайніх поверхах, кутова або має старі вікна, то краще збільшувати розрахункову потужність, на ці ж 30% або більше, залежно від індивідуальних особливостей квартири.
Після того, як ви визначите для себе необхідну потужність обігрівача, можна переходити до інших факторів і вибирати тип обігрівача.
Типи обігрівачів
1. Інверторні кондиціонери;
2. Керамічні панелі;
3. Електричні конвектори;
4. Масляні радіатори;
5. Тепловентилятори;
6. Теплові повітряні завіси;
7. Обігрівачі типу "UFO".
1. Інверторні кондиціонери: що потрібно знати під час виборів
Інверторний кондиціонер – це варіант «2 в 1», який, можливо, буде найекономічнішим придбанням для багатьох покупців. Він може не лише обігрівати повітря взимку, а й охолоджувати влітку.
Ці пристрої найбільш економічні щодо витрат з електроенергії. Використовуючи 1 кВт електрики, такі прилади віддають у середньому 3-5 КВт теплової енергії, тоді як будь-які інші обігрівачі, для вироблення 1 КВт тепла витрачають 1 КВт електроенергії. Це тому, що інверторні кондиціонери працюють за принципом теплового насоса.
Крім того, вони досить швидко нагрівають повітря в приміщенні за рахунок вентилятора. При цьому через відсутність у приміщенні елементів розжарювання такі прилади абсолютно нешкідливі для людини та навколишнього середовища. Вони не роблять непотрібних викидів у повітря і не спалюють частки пилу.
Крім того, інверторні кондиціонери підтримують створений мікроклімат у квартирі. Як тільки потрібної температури повітря в приміщенні буде досягнуто, інверторний кондиціонер не вимкнеться, а перейде в підтримуючий режим. Це дозволяє унеможливити перепади «холод-тепло» і м'який мікроклімат буде постійним.
До недоліків таких обігрівачів можна віднести досить високу вартість, вимоги до монтажу, постійний незначний шум, а також щорічний догляд за спліт системою.
2. Керамічні панелі.
Керамічні панелі – це чудовий варіант як для приватного будинку, так і для невеликої квартири. Вони можуть бути як додатковими, так і основними джерелами тепла, компактними, безпечними та ефективними пристроями, які не споживають багато електроенергії. Якщо площа Вашої кімнати становить до 20м2, а втрати невеликі, то цілком можна обійтися однією лише керамічною панеллю, потужністю 1-1,5 кВт.
До переваг керамічних панелей можна віднести:
• Подвійний тип обігріву. Керамічні панелі нагрівають повітря не тільки за рахунок природної конвекції, а й за рахунок поширення довгих інфрачервоних хвиль.
• Підтримка мікроклімату у приміщенні. Керамічні обігрівачі роблять його м'яким та комфортним. У панелі відсутні відкриті нагрівальні елементи, тому її можна легко використовувати навіть для встановлення в дитячих кімнатах.
• Пожежна безпека. Якщо вибирати з того, який обігрівач, окрім кондиціонерів, найкраще з погляду безпеки, то керамічні обігрівачі тут однозначний лідер.
• Легкість монтажу. Зазвичай, ці панелі розміщуються на стіні приміщення, хоча є варіанти і вертикального розміщення не на стіні.
• Стильний та сучасний дизайн. Керамічні панелі є практичними, компактними та можуть гармонійно доповнити інтер'єр абсолютно будь-якого стилю. Існують навіть варіанти панелей-картин, у яких на передню частину корпусу спеціальною фарбою нанесено зображення.
Серед недоліків керамічних пристроїв хіба що їхня відносна крихкість. Якщо плита встановлена на підлозі, є ризик її перекинути та пошкодити. Але в настінному варіанті цей недолік відсутній. Також до недоліків можна зарахувати досить значну ціну цих приладів.
3. Електричні конвектори.
Це найкращий вибір обігрівача, якщо кошти обмежені
Електричні конвектори можуть повноцінно виконувати функцію навіть основного опалення. Принцип роботи конвекторів - повітря проходить через нагрівальні елементи всередині електричного конвектора, теплий піднімається вгору, а холодний опускається.
Основними перевагами електричних конвекторів є:
• Невелика вага та габарити. Це досить важливі параметри, якщо ви збираєтеся пересувати або переміщати конвертор по квартирі.
• Простота монтажу. Можна встановити самостійно, прикріпивши його на кронштейнах, які зазвичай входять до комплекту постачання. Або вибрати модель на коліщатках.
• Безшумність. Працюють конвектори без зайвих звуків, і це підходящий варіант для тих, кому важлива тиша в квартирі.
До недоліків електричних конвекторів варто віднести все-таки відчутно більшу витрату електроенергії, ніж, наприклад, у керамічних панелей. А також те, що вони мають властивість трохи сушити повітря.
4. Масляні радіатори: плюси та мінуси
Олійні радіатори дуже популярний тип обігрівачів. Це компактний вид обігрівачів, у якому теплоакумулюючою речовиною виступає мінеральна олія. Воно знаходиться усередині приладу. Набираючи температуру від електричних елементів, масло передає тепло зовнішній панелі, і вона безпосередньо прогріває повітря кімнати. Потужність такого роду обігрівачів становить у середньому 1.5-2 кВт. Функціонують олійні конвектори за принципом природної конвекції.
До базових переваг таких обігрівачів варто віднести:
• Безпека та відсутність ефекту сушіння повітря. Олійний радіатор працює при температурі до 60 градусів за Цельсієм і тому зовсім не сушить повітря.
• Пожежна безпека. Сучасні моделі масляних конвекторів обов'язково оснащені таймером та терморегулятором. Це дозволяє не побоюватися аварії та також дає відчутний бонус в економії електроенергії. Особливо вона відчутна у разі вибору приладу з електронним термостатом. Радіатори з механічними термостатами споживають електроенергії на 10-15% більше.
• Мобільність. Ці радіатори зазвичай оснащені спеціальними коліщатками.
До недоліків масляних радіаторів можна віднести досить великий час прогріву та значне споживання енергії.
5. Тепловентилятори.
Один з найпоширеніших варіантів додаткового опалення будинку чи офісу, у народі відомий як «дуйчик».
Поширює тепло в приміщенні за допомогою розігрітої спіралі та вентилятора. Потужність таких приладів становить середньому 2-2.5 КВт.
До основних переваг теплових вентиляторів варто віднести:
• Високий рівень мобільності. Тепловий вентилятор легко переставити, забрати або перенести в іншу кімнату. Крім цього, він має функцію повороту, яка допомагає наповнювати приміщення теплим повітрям більш рівномірно.
• Простота використання. Практично всі моделі теплових вентиляторів оснащені зручними механічними терморегуляторами. Тому налаштувати потрібний рівень прогріву не складе труднощів.
• Безпека. Такі обігрівальні пристрої мають захист від перегріву, а також автоматично вимикаються при перекиданні.
Маленький та дешевий обігрівач, може здатися оптимальним варіантом. Але він має нюанси. Спіраль у "дуйчику" – пожежонебезпечний елемент. Коли частинки пилу потрапляють на спіраль і перегорають, у повітрі виникає дискомфортний палений запах. Також цей вид обігрівачів найсильніше сушить повітря. "Дуйчики" – це найнебезпечніший обігрівач. Тепловентилятори з керамічним нагрівачем вважаються безпечнішими. Він впасти, щось раптово може потрапити всередину або надто довго працюватиме, тоді ймовірність загоряння може бути досить високою.
6. Теплові повітряні завіси.
Це досить незвичайний вид обігрівачів, що застосовується зазвичай на вході в приміщення для створення щільного потоку теплого повітря, що виступає в ролі теплової завіси і не пропускає холодне повітря всередину приміщення. Пристрій такого типу зазвичай застосовуються на входах у магазин чи офіс.
Серед переваг теплових завіс:
• Розмежування теплових режимів. Потік повітря, що виробляється завісою, розділяє внутрішній мікроклімат від зовнішнього і створює комфортні умови перебування у приміщенні.
• Видалення пилу. Використовуючи теплову завісу, Ви позбавитеся надлишків пилу та бруду, який просто не буде проникати всередину кімнати або офісу.
• Запобігання протягам. Теплова завіса - це потужна відсіч протягам.
До недоліків такого обігрівача варто віднести досить вузьку сферу застосування та високий рівень енергоспоживання. Деякі моделі теплових завіс можуть споживати близько 12 кВт за годину.
7. Обігрівачі типу "UFO".
Інфрачервоні обігрівачі типу «УФО» зазвичай використовуються на відкритих майданчиках, терасах кафе або ресторанів, невеликих офісів або терасі заміського будинку. Вони забезпечують м'який обігрів певної зони, а тепло, що виділяється близько за впливом тепла сонячних променів, тому що в основі принципу роботи цих пристроїв інфрачервоні хвилі. Вони прогрівають не саме повітря, а навколишні предмети.
Базовими перевагами таких обігрівачів є:
• Економічність. Як опалення для однієї невеликої зони такий обігрівач буде досить вигідним з точки зору витрат електрики. Наприклад, модель потужністю 1800 Вт потребуватиме близько 15 кВт, якщо працюватиме 8 годин без перерви.
• Безшумність. У процесі функціонування обігрівач не виробляє жодних звуків і тому не стане причиною дискомфорту оточуючих.
• Концентрація тепла. Такий опалювальний пристрій обігріває лише певну зону, не витрачаючи енергію на непотрібну площу.
До недоліків обігрівачів типу «UFO» варто віднести можливість травматизму через сильне нагрівання зовнішньої частини та підвищену пожежну небезпеку у разі падіння.
Вибір типів обігрівачів зараз досить великий і незважаючи на попит, що росте в міру наближення опалювального сезону, ви зможете вибрати відповідний за ціною та параметрами варіант.
Телефонуйте, звертайтесь до наших фахівців, які обов'язково допоможуть вам з вибором та запропонують оптимальні варіанти рішень!