УВАГА! Клікнувши на будь-яке фото можно перейти на сторінку категорії або товару.
У приватному будинку чи на дачі важливо, щоби ділянка мала вигляд не просто робочого простору з грядками або теплицями, а й місця відпочинку.
В облаштуванні гарного саду немає нічого складного, це можна легко зробити самостійно та за власними потребами. Немає значення розмір ділянки, головним є те, щоби вона була ретельно спланована й відповідала всім вимогам власників.
Також необхідно розуміти: аби сад мав доглянутий вигляд, потрібно постійно підтримувати його красу. Для облаштування саду та догляду за ним неодмінно знадобляться інструменти та садове приладдя: лопати, граблі, вила, обприскувачі, рукавиці, секатори, садовий шланг тощо.
Граблі
Граблі, як і лопати, – один із найнеобхідніших інструментів для роботи на дачі чи в саду. Є два види грабель:
Щодо тримачів: є граблі з дерев’яним, металевим або руків’ям зі скловолокна. До речі, зараз є інструменти з руків’ям ергономічної форми. Візуально це «криві» руків’я, проте їх виготовлено з урахуванням особливостей тіла людини і способу хвату інструмента.
Граблі-віяло Verto для листя, складані, металевий тримач, 15 зубців Код товару: 15G052 |
Граблі прямі Verto універсальні, дерев’яний тримач, 16 зубців |
|
Грабельки садові Verto, 340 мм
|
Мотижка Verto розпушувач, сапа, 365 мм
Лопати
Є п’ять видів садових лопат, а відрізняються вони зазвичай робочою частиною — штиком (його також називають лезом, клинком, лотком).
Совкова лопата має полотно прямокутної або квадратної форми, часто з трохи увігнутими краями. В основному лопату використовують під час роботи із сипучими матеріалами: видалення та переміщення ґрунту, а також інших сипких матеріалів — щебню, піску, цементу тощо.
У штикової лопати все ж ширша та більш універсальна сфера застосування, ніж у совкової лопати. Штиковою лопатою за необхідності можна як гребти, так і копати, тоді як совкова лопата для копання не пристосована. Застосовуються такі лопати для виконання різноманітних робіт із будь-яким типом ґрунту. Цей вид лопат оснащено спеціальними заступами, тобто на металевий штик (основу) можна натискати ногою.
Лопати-«американки» розділили садівників, дачників та й взагалі всіх причетних до робіт із ґрунтом на два протилежні табори: одні розчаровані покупкою, інші навпаки — у повному захваті від придбання таких лопат. Це гібрид совкової лопати з глибоким ковшем і штикової з гострим лезом, до того ж робоче полотно розташоване під невеликим кутом до руків’я (часто й сам тримач має вигин). Завдяки геометрії цієї лопати можна докладати в рази менше зусиль під час роботи, адже такий кут нахилу зменшує навантаження на спину та зап’ясток, забезпечуючи природне положення рук під час роботи, а форма ковша дає змогу копати цілину або вже оброблений ґрунт, викорчувати садові кущі, працювати із сипучими матеріалами, наприклад: вантажити пісок, щебінь, ґрунт тощо, не міняючи лопати.
Під час вибору лопати також важливо звертати увагу на руків’я. По-перше, робоча зона лопати має щільно кріпитися до руків’я, без найменшого люфту. По-друге, має значення матеріал, з якого виготовлено руків’я. Воно може бути дерев’яним, металевим або зі скловолокна. Усі ці варіанти досить міцні у використанні, але рекомендуємо звертати увагу ще й на вагу. Якщо лопату з дерев’яним руків’ям важко тримати в руках, то довго працювати таким інструментом не вийде, тож краще вибрати іншу. Крім того, не варто забувати про «маленьких помічників».
Секатори й садові ножиці
Відразу розмежуємо сферу застосування садових ножиць і секатора. Основна відмінність: у садових ножиць два ріжучі леза, у секатора — одне.
Вибираючи секатор чи садові ножиці, необхідно також звертати увагу на матеріал і вагу інструмента. Рекомендовано купувати інвентар із тефлоновим покриттям лез для захисту їх від корозії. Під час використання секатора докладають силу кисті, тому, аби не боліли руки, вибирайте інструмент з ергономічним руків’ям.
Огородження для саду
Системи для поливу
Якщо вже облаштували сад, не варто забувати про регулярний догляд за ним. Одне з основних завдань — полив рослин. Пам’ятайте, що обсяг поливу залежить від виду рослини, розміру саджанців, типу ґрунту та сезону. Догляд за газоном передбачає такі роботи: аерація (полив), скарифікація (видалення відмерлих ділянок газону), стрижка й, можливо, заповнення прогалин, що утворилися. Газон треба стригти як з естетичних, так і з санітарних причин, адже в такий спосіб видаляються ділянки, що відмирають.
Чим більша та різноманітніша рослинність у саду, тим сильніше відчуватимете користь від правильно спроєктованої системи поливу. Автоматична система має безліч переваг. По-перше, заощаджує час — не доведеться щодня витрачати години на полив усього городу. А запрограмовані поливальні пристрої «пам’ятають» про вчасний полив. По-друге, економія води, а отже, і грошей: вода використовується оптимально, не переливаючи рослини й одночасно не економлячи воду на них.
Важливий аспект під час планування системи поливу саду — підбір правильних зрошувальних пристроїв. Пам’ятайте, що не рекомендовано комбінувати зрошувачі різних типів на одній ділянці саду. Тип зрошувача краще підбирати для конкретної зони рослинності залежно від вимог. Крапельні зрошувачі рекомендовано використовувати для поливу низьких грядок, рядків та бордюрів.
Обприскувачі
Дуже часто садові шкідники псують улюблені рослини. Боротися зі шкідниками на квітах, чагарниках та деревах допомагає спеціальний хімічний засіб. Його заливають в обприскувач (від 1 до 20 л), щоби розпорошувати на рослини.
Обприскувач Verto, помповий, пластмаса, 3,5 бар, 1,6 л/хв, 20 л |
Обприскувач Verto, помповий, пластмаса, 3 бар, 0,9 л/хв, 5 л |
Обприскувач Verto, помповий, пластмаса, 2,5 бар, 0,52 л/хв, 1 л |
Не нехтуйте рукавицями
Важливо! Під час роботи з хімічними засобами не забувайте використовувати рукавиці. Вони захистять руки від бруду, механічних і навіть хімічних пошкоджень. У жодному разі не нехтуйте рукавицями — це може бути небезпечно для життя.