Призначений для діагностики стартерних акумуляторних батарей легкових і малотоннажних вантажних автомобілів. Підтримує стандарти тесту: SAE, DIN, EN, IEC.
VRLA — клапанно-регульована олив'яно-кислотна АКБ. На відміну від способу іммобілізації електроліту акумулятори поділяються на основні дві групи — AGM (абсорбований) і GEL (гелевий АКБ).
MF — «обслуговуваний» акумулятор. Зокрема, можливість доливання в АКБ рідини та наявність відгвинчуваних пробок.
Опір. У міру старіння АКБ збільшується їх внутрішній опір. У певний момент ви помітите, що неможливо виміряти ємність, зокрема на тільки зарядженій АКБ, тому що під час пуску мотора не вмикається реле та не запускається годинник. Це відбувається через зниження напруги на АКБ відразу до 1.2V і менше. Наприклад, у разі опору внутрішньому 0,6 Ом і допустимому струмі 0,5 А падіння напруги буде рівно 0.6×0.5 = 0.3 В.
CCA. Має найважливіше значення для запуску та визначає можливість АКБ видавати струм номінальний упродовж 1/2хвилини за температури повітря -18 °C у разі підтримання мінімально допустимої напруги 7,2 В (1,2 В на один елемент АКБ). Наприклад, 12 В АКБ CCA = 600 видаватиме 600 А за період 1/2 хв за -18 °C доти, поки її напруга не опуститься до 7,2 В.
Примітка. Щоб ознайомитися з рекомендаціями виробника щодо необхідної ємності акумулятора автомобільного, CCA струмів холодного пуску та резервної ємності RC (Reserve Capacity) Ви можете скористатися посібником з експлуатації до Вашого автомобіля.
Залишити свій відгук